Sairas päänahka [Asiantuntijan neuvoja]

Viimeisten kolmen vuoden aikana päänahassani on ollut kutiava täpliä, samanlaisia ​​kuin akne-ihmisten edessä. Se saa hiukseni putoamaan. Mikä voi aiheuttaa näitä ihomuutoksia?

Se on karvatupen tulehdus. Antibiootteja sisältäviä nesteitä tai tabletteja käytetään tämän taudin hoitoon.

Muista, että asiantuntijamme vastaus on informatiivinen eikä korvaa lääkärikäyntiä.

Elżbieta Szymańska, tohtori

Ihotautilääkäri-venereologi. Hän käsittelee klassista ja esteettistä dermatologiaa. Hän työskentelee apulaispäällikkönä sisäasiainministeriön kliinisen keskussairaalan ihotautien osastolla ja lääketieteellisissä asioissa, ennaltaehkäisyn ja terapian keskus Varsovassa. Vuodesta 2011 hän on toiminut Varsovan lääketieteellisen yliopiston jatko-opintojen "Esteettinen lääketiede" tieteellisenä johtajana.

Tunnisteet:  terveys seksuaalisuus Lääkkeet 

Mielenkiintoisia Artikkeleita

add