Kuukautisten alkaminen ehkäisypillereiden ottamisen viimeisenä päivänä [Asiantuntijaneuvonta]

Otin saksalaisen Maxim-lääkkeen puolen vuoden ajan ja vaihdoin kuukauden ajan sen puolalaiselle Daylettelle. Päivänä, jolloin minun olisi pitänyt ottaa viimeinen pilleri pakkauksessa, minulla oli kuukautiset. Otin pillerin joka tapauksessa. Olenko tehnyt oikein? Tapahtuvatko kuukautiset näin? Harrastan seksiä säännöllisesti.

Pärjäsit hyvin. Verenvuoto voi ilmetä ehkäisypillereiden ottamisen viimeisenä päivänä.

Muista, että asiantuntijamme vastaus on informatiivinen eikä korvaa lääkärikäyntiä.

Barbara Grzechocińska

Apulaisprofessori Varsovan lääketieteellisen yliopiston synnytys- ja naistentautien osastolla ja klinikalla. Hyväksyn yksityisesti Varsovassa osoitteessa ul. Krasińskiego 16 m 50 (ilmoittautuminen on mahdollista joka päivä klo 8–20).

Tunnisteet:  Uutiset Psykologia Uutiset 

Mielenkiintoisia Artikkeleita

add